Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Przejdź na tryb ECO. Wejdź na ECO MODE.

2024-04-18
Przejdź na tryb ECO. Wejdź na ECO MODE.

Marka Grommen od początku swojego istnienia stawia na ekologiczne i naturalne rozwiązania. Nie tylko w zakresie tworzenia kosmetyków, ale kształtowania ekologicznego środowiska. Dlatego z przyjemnością zostaliśmy partnerem projektu Eco Mode, inicjatywy grupy licealistów z Poznania.

 

Żyjemy w czasach, w których społeczeństwo w końcu zrozumiało, że zagadnienie globalnego ocieplenia jest poważne i wymagające zajęcia się nim. Wiele jednak w tym temacie narosło mitów oraz fake newsów, które wymagają prostego wyjaśnienia.

 

Skąd czerpać wiedzę na temat ekologii, która przedstawiona jest w angażujący i zrozumiały sposób? Autorzy projektu Eco Mode proponują ciekawe rozwiązanie.

 

Eco Mode to ekologiczny projekt skupiający się na szerzeniu świadomości ekologicznej. Jego autorami są licealiści z Poznania, którzy dostrzegli problem przekazywania wiedzy na temat globalnego ocieplenia w szkołach i postanowili coś z tym zrobić. W dwóch etapach.

Krok pierwszy. Powstała strona internetowa z mapami, które w łatwy sposób pokazują, gdzie na terenie Poznania i okolic można w najbliższej okolicy wyrzucić lub zrecyklingować różnego rodzaju śmieci. Problematyczne, wątpliwe i uciążliwe.

 

Krok drugi. Już kilka miesięcy później powstał darmowy eco kurs internetowy, który znajduje się na stronie internetowej - ecomode.com.pl.

Obejmuje on trzy tematy: zmiany klimatu, podstawowy recykling oraz elektrośmieci. Projekt kierowany jest głównie do nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych w klasach 4-6 i 7-8, jednak każda osoba, która chce dowiedzieć się czegoś więcej o zmianie klimatycznej czy segregacji jest w stanie przejść przez niego we własnym zakresie. Cała wiedza, która została w nim zawarta, opiera się na wiarygodnych informacjach opublikowanych przez największe ośrodki badawcze na świecie, takie jak Nasa czy National Geographic i przekazana została w lekki i przyjemny sposób.

 

Inicjatywa ta powstała w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i ma na celu, jak mówią autorzy tego projektu, Motywować ludzi do podjęcia pierwszego kroku, który w tej ekologicznej podróży zawsze jest najtrudniejszy”. Treści Eco Mode można znaleźć również w ich mediach społecznościowych: na Instagramie oraz Facebooku, a zainteresowani wsparciem finansowym autorów projektu mogą zajrzeć na ich profil na platformie Patronite. Warto wejść zatem na stronę internetową Eco Mode (ecomode.com.pl) i szybko przejść na tryb eko.

 

pixel