Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Idealnie dopasowana…broda do kształtu twarzy

2020-05-29
Idealnie dopasowana…broda do kształtu twarzy

Broda pasuje każdemu facetowi, nie każda broda pasuje jednak wszystkim mężczyznom. Aby wyglądać w niej dobrze, trzeba wybrać jej rodzaj, formę i kształt, dopasowane do kształtu twarzy. Zdarza się jednak, że broda wymyka nam się spod kontroli, wtedy trudno jest ocenić, czy właśnie taka będzie dla nas idealna. Błędem jest też kierowanie się tylko aktualnymi trendami i inspirowanie określonymi kanonami modowymi. Brodę dopasowujemy do swojego wyglądu, dlatego czasami musimy nieco zmienić drogę, którą podążamy. 

 


Broda dla twarzy trójkątnej 

Wyraźnie zarysowany podbródek o ostrym zakończeniu, a także mocno wyeksponowane policzki? Jeżeli to cechy charakterystyczne Twojej twarzy, to znaczy, że jest ona o kształcie zbliżonym do trójkąta. Jesteś szczęściarzem, ponieważ pasują do Ciebie dłuższe brody. Linię szyi i przednią krawędź brody strzyżemy jednak w taki sposób, aby zachować łagodne kąty. Nie eksponujemy centralnej części twarzy, dlatego wystrzegamy się kozich bródek. 


Broda dla twarzy kwadratowej


Masz wysokie czoło, wyraźnie zarysowaną linię szczęki i stosunkowo dużą twarz? Należysz do posiadaczy twarzy kwadratowej. Dobrze Ci będzie w krótkiej koziej bródce, dzięki której wyeksponujesz centralną część brody, a także efektownie podkreślisz linię szczęki. Panowie nie zawsze jednak są zadowoleni ze swojego kwadratowego kształtu twarzy i chcą go raczej optycznie zmienić. W tym celu zapuść dłuższą brodę, maskując w ten sposób kanciaste kształty. 


Broda dla twarzy okrągłej 


Pełna twarz wymaga zaostrzenia linii, w czym bardzo dobrze sprawdza się zarost. Zabieramy się więc za konturowanie twarzy i wyraźnie zaznaczamy podbródek. Świetnie sprawdzi się długa kozia bródka oraz długa broda w centralnej części i krótko przystrzyżona na policzkach. 


Broda dla twarzy podłużnej 


Jeżeli Twoja twarz jest wyraźnie wydłużona i ma przy tym wyraźnie zaznaczone, ostre kontury, to dla lepszego efektu wizualnego należy ją optycznie skrócić. Zdecyduj się więc na delikatny zarost i dodatkowo z wysoko zaznaczoną linią policzków. Można też zapuścić na policzkach nieco dłuższą brodę. Efekt może być nawet jeszcze lepszy. 
Broda skrojona na miarę, niczym perfekcyjnie dopasowany garnitur? To możliwe, jeżeli obiektywnie ocenimy swój wygląd, sprecyzujemy kształt swojej twarzy i zaufamy ekspertom, którzy nie tylko wiedzą, co jest modne, ale też, co komu pasuje. 

pixel