Swędzenie brody. Pozbądź się problemu.

data utworzenia: 2020-01-28 | data aktualizacji: 2020-01-28

swedzenie-brody

Im dłuższa jest, tym swędzenie doskwiera brodaczom coraz bardziej. U niektórych jest tak silne, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Czy to koniec przygody z brodą? Niekoniecznie! Swędzenie brody jest powszechnie znanym problemem, z którym można sobie szybko i łatwo poradzić. Jeżeli odczuwasz tę nieprzyjemność, powinieneś również wiedzieć, dlaczego. Dowiedz się więc, jakie są przyczyny swędzenia brody i jak sobie z tym skutecznie radzić.

Skąd to swędzenie brody?

Według badań, aż 70% brodaczy mogło zgolić swój męski zarost z powodu swędzenia. Najwyraźniej nie poznali skutecznego sposobu na pozbycie się problemu lub też w ogóle go nie szukali. Broda swędzi, dlatego że skóra nie ma w tym miejscu odpowiednich warunków do wytworzenia naturalnych substancji nawilżających. Jest więc bardziej przesuszona i skłonna do podrażnień. Wysychające skóra i broda są następstwem deficytu potrzebnej substancji odżywczej. Jest nią sebum, naturalny łój wytwarzany przez ludzki organizm. To właśnie on odpowiada w znaczącym stopniu za odpowiednie nawilżenie skóry, ale też jej elastyczność. Dzięki niemu skóra nie wysycha, nie swędzi, nie jest podrażniona i jest przyjemna w dotyku. Sebum jest też potrzebne brodzie, by mogła ona właściwie rosnąć. Nawilżenia potrzebuje więc zarówno skóra, jak i broda.

Jak nawilżyć skórę i brodę?

Potrzebna Ci będzie szczotka. Każdy brodacz powinien ją mieć w swoich akcesoriach pielęgnacyjnych. Jej zadaniem jest złuszczanie suchej skóry, która znajduje się pod brodą. Jest to więc pozbycie się skutków niedostatecznego jej nawilżenia, które jest z kolei przyczyną swędzenia brody. Usuwając obumarły naskórek, przygotowujemy ponadto skórę do kolejnych zabiegów kosmetycznych. Ułatwiamy substancjom aktywnym, w tym nawilżającym, dostęp do głębszych warstw skóry. Szczotka wspomaga też produkcję sebum, naturalnej substancji nawilżającej.

Swędzenia brody pozbędziesz się też odpowiednimi kosmetykami. Potrzebować będziesz specjalnego szamponu do brody o właściwościach nawilżających. Drugim kosmetykiem jest oczywiście olejek. Najlepsze są te naturalne, nie tylko nawilżające, ale też odżywiające skórę i włosy.

Zapomnij o swędzeniu i noś dumnie bujną brodę. 

autor tekstu: zespół groomen