Skuteczne sposoby na twardy zarost

data utworzenia: 2020-03-17 | data aktualizacji: 2020-03-17

skuteczne-sposoby-na-twardy-zarost

Szorstka, twarda, drapie i doprowadza Cię do szału. A miało być tak pięknie…czar pryska, kiedy zamiast miękkiej brody pojawia się twardy zarost, z którym nie możesz sobie poradzić. To problem, który występuje najczęściej w początkowym stadium zapuszczania brody. Czy pozostaje wtedy zaakceptować ten fakt czy poddać się i pozbyć się zarostu? Chyba nie pokona Cię twardy zarost, prawda?

Przyczyny twardego zarostu

Struktura włosów brody jest inna niż tych, które rosną na naszej głowie. Włosy zarostu są aż 2,5 razy grubsze, a to oznacza, że maja prawo być bardziej szorstkie i twardsze. Nie bez znaczenia jest też wpływ czynników zewnętrznych. Brodzie nie sprzyjają zarówno niskie temperatury zimą, jak też klimatyzacja w pomieszczeniach latem. Włosy wtedy nadmiernie się wysuszają. Do powstawania twardego zarostu przyczynia się też odwodnienie organizmu oraz twarda woda. Oczywiście nie zapominajmy o pielęgnacji. Chcąc mieć bujną, miękką, przyjemną w dotyku i atrakcyjnie prezentującą się brodę, trzeba o nią odpowiednio zadbać.

Pielęgnacja twardego zarostu

Jak szybko zmiękczyć twardą brodę? Musisz ją regularnie czesać, pobudza to produkcję sebum, naturalnego nawilżacza. Dzięki regularnemu szczotkowaniu przyśpieszamy jego wytwarzanie, ale również rozprowadzamy go dokładnie po całej brodzie. Szczotkuj brodę 1-2 razy dziennie.

Stosuj olejki i balsamy do brody. Jeżeli Twój zarost nie należy do tych najtwardszych, możesz zdecydować się tylko na jeden z tych kosmetyków. W przypadku większego problemu, należy regularnie stosować zarówno olejek, jak też balsam.

Zmiękczaniu brody sprzyja…rzadsze jej podcinanie. Nie musisz co tydzień odwiedzać barbera. Przez to przez cały czas będziesz miał ostre końcówki brody. Rób dłuższe przerwy, a Twój zarost stanie się miękki i przyjemny w dotyku.

Podczas stylizacji brody korzystasz z kosmetyków, które zawierają masła i wosk pszczeli? Mogą one osadzać się na brodzie w postaci drobinek i twardnieć, więc trzeba je systematycznie usuwać. Właśnie dlatego należy pamiętać o regularnym myciu brody. Używaj do tego specjalnego szamponu, który jest lepiej przystosowany do twardszych i grubszych włosów.

Bądź twardzielem z miękką brodą!

 

autor tekstu: zespół groomen