Pielęgnacja brody na zimę – na co zwracać uwagę?

data utworzenia: 2019-12-17 | data aktualizacji: 2019-12-17

brodacz-zimą

Brodacz zimą nie ma łatwo. Nie wyobrażasz sobie jednak odpoczynku od swojego zarostu, a na samą myśl o jego zgoleniu drżą Ci dłonie? Spokojnie, Twoja broda wymaga o tej porze nieco innej pielęgnacji niż zawsze. Powinieneś zmienić trochę nawyki, a przekonasz się, że jesteś w stanie poradzić sobie z brodą w najcięższych warunkach. Przesuszona skóra, nieprzyjemne swędzenie, matowa i szorstka broda? Przechodził to prawie każdy brodacz. Czas z tym skończyć!

Po pierwsze nawilżaj

Zimą suchość powietrza odczuwamy w bardzo różny sposób. Przebywamy długi czas w ogrzewanych pomieszczeniach, a to powoduje wysuszanie zarówno błony śluzowej gardła, jak też brody. Męską dumę schowaj do kieszeni i zacznij stosować nawilżające kosmetyki do brody. Zadbany facet imponuje kobietom. Niezawodne są olejki do brody, koniecznie tłoczone na zimno, najlepiej będące kompleksem składającym się z kilku olejków roślinnych, w tym ze słodkich migdałów i jojoba. Przyda się też balsam do brody, np. z woskiem pszczelim o właściwościach nawilżających i masłem shea, które dodatkowo przywraca brodzie miękkość i sprężystość. Brodacz zimą właśnie tego potrzebuje, to koło ratunkowe zawsze wtedy, kiedy poczujesz, że Twoja broda jest sucha. Zamiast dumy w kieszeni noś olejek lub balsam.

Po drugie wyczesuj

Każdy szanujący się brodacz ma na swoim wyposażeniu szczotkę do czesania brody. Zimą wysuszona jest zarówno broda, jak też skóra, za co winić możemy niskie temperatury, suche powietrze w pomieszczeniach i wiatr. Czesząc brodę pozbywamy się wysuszonego naskórka, ukrywającego się pod Twoją bujną brodą. Ponadto masaż szczotką wspomaga wydzielanie sebum, które jest naturalnym olejkiem nawilżającym dla skóry i brody. Kosmetyki do brody lepiej sprawują się z takim wsparciem.

Po trzecie mycie brody

Nie zapadaj w sen zimowy! Twoja broda zimą jest narażona na wszechobecny smog. Zanieczyszczenia osadzają się na niej, co nie tylko jest problemem natury estetycznej, ale też kondycyjnej. Regularnie myj swoją brodę, korzystając ze specjalnych szamponów do brody wzbogaconych o oleje roślinne o właściwościach nawilżających.


Brodacz z zimą może dobrze żyć! 

autor tekstu: zespół groomen