Jak wybrać olejek do brody?

data utworzenia: 2020-03-24 | data aktualizacji: 2020-03-24

jak-wybrać-olejek-do-brody
Olejek jest podstawowym kosmetykiem do pielęgnacji dla brodaczy. Powinien znaleźć się w kosmetyczce każdego dumnie noszącego brodę faceta. Wybór może jednak okazać się trudny, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej olejków, które różnią się przede wszystkim składem. Olejek przeznaczony jest do pielęgnacji brody, ale i pomaga w jej codziennej stylizacji. Musi ją nawilżać i wygładzać, ułatwiać ujarzmienie najbardziej niesfornych kosmyków.

Twoje preferencje zapachowe

Brodacze zwracają bardzo dużą uwagę na zapach olejku, ponieważ będzie on im towarzyszył nie tylko podczas aplikacji, ale cały dzień, podobnie jak perfumy. Są zwolennicy mocnych nut zapachowych, w tym mchu dębowego i tytoniu. Znajdą się również miłośnicy zapachów, bardziej rześkich i odświeżających, jak pomarańcza czy cytryna. To ważny aspekt przy wyborze kosmetyku, który bardzo często decyduje o tym, czy będziemy go używać chętnie czy raczej rzadziej po niego sięgać.

Olejek o „dobrym” składzie

Olejki do brody bazują w większości na tych samych składnikach. Znajdziemy w nich olej jojoba, olej migdałowy, arganowy i olej z pestek winogrona. Wykazują się one właściwościami nawilżającymi, skutecznie też wygładzają matową brodę. Odżywiają włosy i tym samym sprawiają, że wyglądają one zdecydowanie lepiej. Problem może jednak pojawić się z dodatkami w sytuacji, kiedy mamy wrażliwą skórę i alergię na konkretne składniki. Zapoznaj się dokładnie ze składem olejku do brody, zanim wybierzesz ten właściwy. Stwórz listę tych składników, których Twoja skóra nie toleruje, np. sztucznych substancji czy substancji o pochodzeniu zwierzęcym. Analizuj skład i sukcesywnie ich unikaj.

Wydajność i konsystencja

Olejki do brody są najczęściej zamknięte w buteleczkach o pojemności 30 ml. Wydaje się to niewiele, dlatego należy zwrócić uwagę na wydajność kosmetyku. Przy dobrej jakości olejkach wystarczy jedna pompka jeśli kosmetyk ją posiada, aby pokryć odpowiednio całą powierzchnię brody. Oczywiście broda brodzie nie równa – gęstsza i dłuższa broda może wymagać więcej specyfiku. Olejek nie może być zbyt rzadki i zbyt gęsty, powinien dobrze się rozprowadzać, szybko wchłaniać i nie pozostawiać na włosach tłustego filmu.

Wybierz swoje ulubione nuty zapachowe, analizuj skład i zwróć uwagę na wydajność i konsystencję olejku. To podstawowe cechy, które należy uwzględnić przy wyborze olejku do brody. 

autor tekstu: zespół groomen