Higiena brody

data utworzenia: 2019-12-31 | data aktualizacji: 2019-12-31

higiena-brody

Trend, w którym mężczyzna odznacza się bujną brodą, od kilku lat niezmiennie się utrzymuje. Co więcej, nie chodzi tu o zwykłe zapuszczanie zarostu, który, można by rzec, „żyje swoim życiem”. Chodzi o pięknie ułożone, uformowane i wypielęgnowane brody, które świetnie się prezentują i doskonale wyglądają. Uzyskanie takiego efektu wymaga odpowiedniej higieny i pielęgnacji. Co zrobić, by Twoja broda była zgodna z Twoimi wyobrażeniami?

 

Po pierwsze systematyczność

 

Zapuszczanie brody wymaga systematycznej pielęgnacji, dbałości i higieny. Dzisiejszy brodacz nie może wyglądać jak dzikus. To stylowy i przede wszystkim zadbany mężczyzna, po którym widać, że wie, co robi. Jego broda nie jest przypadkowa. Jest wypielęgnowana i zadbana. Ma określony kształt, jest czysta i pachnąca. To efekt codziennej pracy i poświęcenia kilku minut na higienę.

 

Mycie i czesanie

 

Broda jest siedliskiem wielu bakterii. Gęste włosy powodują, że staje się doskonałym miejscem na ukrycie różnorodnych zanieczyszczeń. Gromadzi się w niej również wysuszony naskórek twarzy, który trudno jest usunąć. Dlatego częste mycie brody jest koniecznością. Bardzo dobrze sprawdzą si ędo tego kosmetyki do brody. Dzięki nim będzie nie tylko oczyszczona. Przeznaczone do zarostu kosmetyki sprawiają, że włosy stają się bardziej miękkie. Na skórę zaś działają łagodząco i kojąco.

 

Koniecznością jest też codzienne czesanie brody, które wzmacnia mieszki włosów, a to powoduje, że broda rośnie gęstsza, a włosy są znacznie mocniejsze. Dodatkowo pozwala na usuwanie, gromadzących się w niej zanieczyszczeń i martwego naskórka. Można użyć do tego grzebienia z grubymi ząbkami lub szczotki z naturalnego włosa.

 

Nawilżanie brody

 

Codziennym rytuałem powinno się stać również nawilżanie brody. W ten sposób zyskuje połysk, pięknie pachnie, a włosy są odżywione i wzmocnione. Skóra pod zarostem nie swędzi, a sama broda staje się przyjemnie miękka. Tu również najlepiej sprawdzą się kosmetyki przeznaczone do brody. W ich składzie powinien się znaleźć olejek z awokado, jojoby, migdałowy lub arganowy.

 

Przycinanie

 

Raz na jakiś czas warto udać się do barbera, który profesjonalnie przytnie brodę i nada jej odpowiedni kształt. Zarost może bowiem rosnąć asymetrycznie. Jego uporządkowanie przez specjalistę sprawi, że będzie się znacznie lepiej prezentował. 

autor tekstu: Dorota Bajczyk - Sfera Copywritera