Broda jako element business dress code? To dobry pomysł!

data utworzenia: 2020-02-11 | data aktualizacji: 2020-02-11

broda-jako-element-business-dress-code

Panuje moda na brodę, ale czy pasuje ona do każdej okoliczności? Czy noszenie brody w pracy to dobry pomysł? Czy wypada? A może jednak nie jest to dobre miejsce dla brodaczy? Problem w tym, że brody nie możemy zdjąć i odłożyć na półkę, po czym założyć i znów kreować swój prawdziwie męski wizerunek. Co więc zrobić, jeżeli lubimy swoją pracę, ale też kochamy swoją brodę?

Nosić, a może jednak zgolić?

Zdania są podzielone, również wśród naukowców i ekspertów od mody. Według jednego z badań psychologicznych, panowie bez brody, gładko ogoleni są postrzegani jako bardziej zdyscyplinowani i lepiej zorganizowani. Przypisuje się im również większą otwartość i jak wielu twierdzi, „nie mają nic do ukrycia”. Czyżby wzbudzali większe zaufanie?

Nie zgadzają się z tym inni eksperci oraz uczestnicy badania, którego wyniki zostały opublikowane przez Oxford University Press. One z kolei potwierdzają, że mężczyźni z brodą wyglądają na starszych, bardziej doświadczonych i o wyższym statusie społecznym. Nie powinien więc nikogo dziwić fakt, że liderzy biznesu chętnie zapuszczają brodę.

Długi wąs, a może delikatna kozia bródka?

Chcąc nosić brodę, trzeba jednak obiektywnie spojrzeć na siebie i swój wygląd. Nie każdemu broda pasuje, ale też niektórzy wyglądają w niej po prostu lepiej. Są panowie, którzy są stworzeni do noszenia dumne wąsów, a są też tacy, którym bardzo dobrze jest w koziej bródce. Trzeba więc dopasować rodzaj zarostu do swojego wyglądu, kształtu twarzy i charakteru. Traktując zarost jako element business dress code, trzeba też uwzględnić to, jak się ubieramy, czy jest to elegancki garnitur czy może casualowe jeansy i czarny t-shirt. Kozia bródka może być przewrotnym elementem całej stylizacji, broda dodawać tajemniczości, a zalotny wąs szyku.

Jeżeli jesteś fanem zarostu, to wybierz odpowiednio jego formę, nie zawsze musi być to epicka, długa broda. Może zdecydujesz się na tzw. „dwudniowy zarost” lub długie baczki połączone z wąsem?

 

 

 

autor tekstu: zespół groomen